חיפוש
  • sigal yosha

ניהול כוכבים ומדבר / סיגל יושע

עודכן ב: יול 31

חומרים למחשבה למנהלים שבחבורה, לעוסקים/ות בפיתוח ארגוני ומשאבי אנוש ולכל אדם סקרן.


כבר מעל שנה קורונה, כבר מעל שנה אנחנו מבקרות בטבע ומתמסרות לשמי הלילה .

כל פעם שאני שומעת את אליס אומרת את המשפט הזה –" 95% ממה שקורה שם אנחנו לא באמת יודעים. אנחנו שטים בגלקסיה במהירות מטורפת לתוך הלא נודע ויושבים ושותים אספרסו כאילו כלום", אני חושבת על ניהול בתנאי אי ודאות. מה לעשות, בכל זאת אני יועצת ארגונית...


השוטטות במרחב המדברי מחברת אותי באופן אישי לשקט למקורות בראשיתיים ולעוגנים שלי. ההתבוננות בכוכבים מתוך שכיבה על מזרנים שמנמנים במשך כשעתיים, מגלה לנו תנועה מתמדת. השהייה בשקט לאורך הלילה מייצרת שלווה מחד והרבה תהיות מאידך. לאורך ההיסטוריה, כל הנוודים ומגלי העולם בים וביבשה נאלצו לפתח יכולת התנהלות וחקירה מתמדת בתנאי אי וודאות. כוכב הצפון השמיימי, הכוכב היחיד שאינו נע מעלינו בשמיים, סייע במציאת כיוון ולא בכדי משמש עד היום מטאפורה מרכזית בתרבויות שונות בעולם. גם מילים כמו הוא "מטאור" או היא כוכבת מובנים בשפות ובתרבויות שונות.


לא מזמן נקראתי לפתח סדנה במדבר לאחד מקורסי הטאלנטים וישבתי עם אחת מחברותיי הטובות, שהיא מפתחת סדנאות לארגונים. יחד איתה פיתחתי מודל שקראנו לו "מודל הכוכב": סדנת פיתוח מנהיגות שמתחילה בצהריי היום בתנאי אירוח מדברי דלוקס (מה שנקרא היום גלמפינג בעגה המקצועית) ומשתמשת בניתוק, בפסק הזמן ובתובנות שהמדבר ממילא מייצר לעבודה עמוקה ומהנה לאור מטרה.

בלילה אליס מילר מגיעה למפגש מרתק עם הגלקסיה והכוכבים ומכיוון שהיא מעורבת בתהליך הכנת הסדנא היא מרימה לנו להנחתה ליום למחרת, שבו מעבר לדיבורים אנחנו משלבות גם שיטוטים במדבר. במקום עוד אירוע חברה, נותר יופי של מפגש עם משמעות ובעיקר הזדמנות אמיתית לפיתוח אישי וליציאה לטבע. בשנה הזאת למדתי מכל כך הרבה לקוחות שלנו, שתכלס', יש כמיהה של כולם, גם לאלו שאמרו זאת בדיעבד, לצאת מהשגרה אל הטבע ובאמת שלא צריך לעשות המון בשביל שזה יהיה מוצלח. כמובן שברמת ההפקה גם כאן השמיים הם הגבול וזה כבר תלוי בדרישות הארגונים.


אתם מוזמנים / ות לדבר איתנו כי החיבור הזה בין השמיים לאדמה, בין הלילה ליום, בין אתגרי המנהיגות העכשיווית והתובנות הפשוטות שנוצרות בזכות ההתבוננות בכוכבים והשהייה בטבע אותי פשוט מרימים לשמיים.
5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול