חיפוש
  • sigal yosha

על המפגש עם הטבע

הטיול הגדול שינה את חיי, את ההתבוננות שלי על העולם, את הבחירות המקצועיות שלי. התמכרתי לנוודות, לצבעים, לריחות , למראות , להתבוננות, להתנתקות. אבל תמיד התעניינתי יותר בתרבויות והתייחסתי לטבע כתשתית שתורמת להתפתחות של תרבויות אנושיות שונות זו מזו. לאט לאט התחלתי להיפגש גם עם הטבע עצמו. זו לא הייתה התאהבות ממבט ראשון, בהתחלה אפילו לא הייתה שם מערכת יחסים כמעט, הטבע הכיל אותי בשקט וחיכה.בגיל 19 הייתה לי התערבות מטופשת עם חברה לגבי אחד הבחורים "השווים" שאף אחת לא מצליחה להשיג. היא אמרה לי, "נראה אותך משיגה אותו, הבחור מתעניין רק בטיולים, אפילו את לא תצליחי לעשות עליו רושם". חקרתי אודותיו והתברר לי שהבחור הוא פריק של טיולי הליכה, בעיקר במדבר ובסיני. הטבע שהכרתי היה בעיקר טבע עירוני. רצה הגורל ובאותה העת זכיתי לגור ולשמור על דירה מהממת בנחלאות שהייתה שייכת לגיאולוג. כל הספרייה הייתה מלאה בספרות על סיני, ואני התכוננתי למשימת כיבוש הלבבות והתחלתי לעיין בספרים ובתמונות המרהיבות. לאחר מספר שבועות אזרתי עוז, קבעתי עם חבר משותף ובת זוגו שיביאו את הבחור לארוחת ערב. אני לא אשכח את המחזה, הוא נכנס לדירה, קלט את מדפי הספרים העמוסים ופשוט צלל לתוכם. הוא נשאר אחרי הארוחה והסתנוור מכך שיש לנו אהבה משותפת - סיני. גיליתי בקיאות יוצאת דופן בחומר. ניצחתי במשימה! הוא התאהב. לא לקחתי בחשבון שגם אני אתאהב בו ובאמצעותו בטבע. היינו ביחד כשבע שנים, טיילנו בעולם שנתיים והאהבה שלו לטבע ולטיולים הדביקה גם אותי.

הטיול הגדול שינה את חיי, את ההתבוננות שלי על העולם, את הבחירות המקצועיות שלי. התמכרתי לנוודות, לצבעים, לריחות , למראות , להתבוננות, להתנתקות. אבל תמיד התעניינתי יותר בתרבויות והתייחסתי לטבע כתשתית שתורמת להתפתחות של תרבויות אנושיות שונות זו מזו. לאט לאט התחלתי להיפגש גם עם הטבע עצמו. זו לא הייתה התאהבות ממבט ראשון, בהתחלה אפילו לא הייתה שם מערכת יחסים כמעט, הטבע הכיל אותי בשקט וחיכה.

הניצנים החלו בהרי ההימאלייה, המשיכו במדבר, אבל המפגש העמוק שלי עם הטבע החל רק במקום בו הייתי כבר פנויה לפגוש את עצמי. עם השנים המרחב הפתוח, הרחק מהמשימות, התפקידים והציפיות הפך להיות המדריך הפרטי שלי: כמרחב לעצירה והתבוננות, שאפשר לי בהירות מחשבתית, כמרחב שבו נסעתי לקבל החלטות. הטבע הפך לי לידיד ומורה.

בשנים האחרונות הקדשתי זמן רב ללמידה של תרפיה בטבע. בין היתר השתתפתי בתהליך התפתחות של 20 יום במדבר באמצעות המודל של "מסע גיבור" ומודלים נוספים. המרחב החיצוני שימש לי משאב לגילוי והתפתחות הטבע הפנימי שלי.

במהלך ימי הקורונה חזרתי לשדות הקרובים לביתי, שוטטתי בהם כסיגל הילדה שהלכה לבית הספר וכסיגל הבוגרת שהבינה שהיא והטבע חד הם. הגעגועים למרחבים, לפסק הזמן ולשהות בטבע סייעו לי לפתח יחד עם אליס את סופי השבוע הארוכים בהם נוכל לפגוש אנשים ויחד להקדיש זמן להתחבר לשקט, לטבע ולשמי הכוכבים. ​54 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול